SLOVENSKÁ GYMNASTICKÁ FEDERÁCIA

Pohár federácií v športovom aerobiku - 3.kolo, 14.-15.10.2017, Bratislava

Pretekári a pretekárky v športovom aerobiku z Českej a Slovenskej gymnastickej federácie bojovali počas víkendu o tituly nielen v treťom kole Pohára federácií , ale aj o celkové umiestnenie v ročníku 2017. Prvé kolo sa uskutočnilo na jar v Prahe, druhé v Nitre a v Bratislave sa konalo 3. kolo.

Potešiteľný je nárast pretekárok Slovenska a tiež výborné umiestnenia, ktoré dosiahli.

V kategórii jednotlivkýň New Generation si vybojovala druhé miesto Nela Bestvinová z KGŠ Slávia Trnava a tretie miesto Rebecca Lattová z AŠK Inter Bratislava. V tej istej vekovej kategórii NG v trojiciach obsadili 2. miesto pretekárky z VŠK FTVŠ UK Bratislava a 3. miesto pretekárky z AŠK Inter Bratislava.  

Vo vekovej kategórii National development (ND) zvíťazila Simona Sivá z AŠK Inter Bratislava a druhé miesto obsadila Viktória Veľká z KŠA Nitra. V dvojiciach zvíťazil pár z AŠK Inter Bratislava v zložení Peter Galla a Liliana Prokopčáková, v mužoch Peter Galla opäť z AŠK Inter Bratislava. V trojiciach sa na treťom mieste umiestnila trojica z KGŠ Slávia Trnava, v skupinách opäť na treťom mieste pretekárky z AŠK Inter Bratislava. V tanečnom aerobiku sa skupina z AŠK Inter Bratislava umiestnila na 2. mieste.

V kategórii mladších žiačok ( AG1) zvíťazila Tajana Solárová z KŠA Nitra, 

Najúspešnejšia Slovenka v kategórii starších žiačok jednotlivkýň AG2 bola Simona Čurilová z VŠK FTVŠ UK Bratislava na 4. mieste, medzi mužmi zvíťazil Patrik Šarkozi z KŠA Nitra.

V seniorkách dominovala Anita Lamošová z VŠK FTVŠ UK Bratislava, ktroá si odniesla cennú zlatú medailu a v stepoch si zlato odniesli pretekárky z VŠK FTVŠ UK Bratislava.

Všetkým pretekárkam a pretekárom k ich výkonom a výborným umiestneniam srdečne gratulujeme.