aerobicl

Prvé medzinárodné preteky FIG v športovom aerobiku v tomto roku – Czech Aerobic Open, ktoré sa konali v Prahe 8.-10.3., neboli ani tentoraz bez zastúpenia slovenských klubov. V konkurencii 13 krajín sa naši pretekári predstavili vo všetkých vekových kategóriách.

Do nedeľňajšieho finále sa prebojovala Tajana Solárová v kategórii starších žiačok (KŠA Nitra), kde obsadila 4.miesto (17.850), úspešné bolo aj trio Solárová – Adámeková – Farkašová (KŠA Nitra) – 6. miesto (17.250).

V juniorkách sa vo finále s novou zostavou predstavila Lucia Kanožayová (Inter aerobic Bratislava), kde skončila na 9. mieste (18.100). Trio v zložení Sivá - Achimská – Novotná (Inter aerobic Bratislava) obsadilo 4. miesto (16.400) a trio Molnárová – Oriňáková – Dopiriaková (Slávia PU Prešov) 7. miesto (14.200).

Najcennejšie kovy následne vybojovali seniori: naša najskúsenejšia reprezentantka Anita Lamošová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava) potvrdila svoju výkonnosť a odniesla si striebornú medailu (19.750), Patrik Šarkózi (KŠA Nitra) skončil 3. (17.450). Zmiešaná dvojica Sýkorová – Šarkózi (KŠA Nitra) sa umiestnili na 3. priečke (15.400). Trio v zložení Brestovská – Brestovská – Lisziová (VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava) si takisto odnieslo bronzové medaily (18.000) a skupina Dance aerobic Brestovská – Brestovská – Lisziová – Chlapcová – Orlická skončila na 2. mieste (15.100).