SLOVENSKÁ GYMNASTICKÁ FEDERÁCIA

SUZUKI WORLD CUP 2019  športovom aerobiku.

30. ročníka udalosti SUZUKI WORLD CUP 2019 sa po prvý krát zúčastnila aj reprezentácia Slovenska. Slovensko reprezentovala naša najlepšia seniorka Anita Lamošová, ako rozhodkyňa pôsobila Oľga Kyselovičová a trénerskú činnosť zastávala Petra Tomková.

Tradícia tejto medzinárodnej akcie odzkradľovala výbornú pripravenosť a organizáciu. Atmosféra v hale Ota City General Gymnasium bola nie len súťažná ale aj priateľská. Slovenská výprava bola ubytovaná v oficiálnom hotely  Shinagawa Price Hotel.

Slovenská výprava pricestovala do miesta konania súťaže 11.4., kedy prebehla akreditácia. Na druhý deň 12.4. prebehla orientačná porada vedúcich delegácii, trénerov a rozhodcov, porada rozhodcov a tréningy. S tréningom Anity Lamošovej sme boli spokojní, tak ako aj ona sama, keď pôsobila vyrovnane a sebavedomo. Snažili sme sa, aby bola čo najviac aklimatizovaná na podmienky a súťažný priestor.

Počas dlhého a náročného tretieho dňa prebiehali kvalifikácie žiackych, juniorských (medzinárodné preteky) a seniorských kategórii (svetový pohár). Anita Lamošová pretekala v kategórii seniorky so štartovým číslom 17. Po fyzickej stránke bola pripravená podať kvalitný výkon, čo sa snažila držať aj psychicky a nepodľahnúť súťažnému tlaku. Bohužiaľ, v predposlednom prvku došlo k pádu, čo Anitu stálo veľmi veľa. V technickom hodnotení dostala bodovú zrážku, čo je bohužiaľ negatívne hodnotené aj v umeleckom prejave. So známkou 18,250 b. sa umiestnila v konečnom poradí na 20. mieste. V nedeľu 14.4. sme našu pretekárku bohužiaľ vo finále nevideli, sledovali sme ale seniorské finále plné výborných výkonov.

Slovenská výprava cestovala späť 15.4., s večerným príletom do Viedne.