SLOVENSKÁ GYMNASTICKÁ FEDERÁCIA

Sústredenie reprezentačného úseku AG1 v ŠA, 11. - 15.08. 2019

V Liptovskom Jáne sa reprezentačného sústredenia starších žiačok v športovom aerobiku zúčastnili pozvané pretekárky pod vedením zodpovednej trénerky Kariny Danielovej a pozvanej trénerky/rozhodkyne Miriam Bednárikovej. 

Sústredenie prebiehalo podľa naplánovaného harmonogramu od nedele, do štvrtka v Liptovskom Jáne. Prvý deň sústredenia bol venovaný testovaniu kondičnej pripravenosti pretekárok a kompenzačným cvičeniam, pri ktorých boli využité rehabilitačné valce. Druhý a tretí deň sa trénovalo dvojfázovo: ranné tréningy prebiehali vonku vo vysokohorskom prostredí a boli zamerané hlavne na kondičnú prípravu, poobednú časť sme venovali cvičebným tvarom a spevňovacím cvičeniam. Po poobedných tréningoch dievčatá čakal ešte jeden tréning v hotelovom bazéne, kde sme využili pomôcky na cvičenie aquafitness v hlbokej vode a ďalší deň sme absolvovali plavecký tréning na zlepšenie techniky plávania a dýchania. Štvrtý deň sme pokračovali v dvojfázových tréningoch, no ranné tréningy boli presunuté kvôli nepriaznivému počasiu do haly. Zamerali sme sa preto na dolaďovanie techniky cvičebných tvarov a pridali sme súťažné zostavy. Dievčatá po poobednom tréningu mohli využiť wellness v podobe vírivky, sauny a obstrekov. Posledný deň sústredenia bol venovaný súťažným zostavám, kde poradie pretekárok bolo losované podobne ako na súťaži a pre navodenie súťažného prostredia sme využili prítomnosť rozhodkyne Miriam Bednárikovej, ktorá hodnotila umelecký prejav. 

„Ako trénerka som veľmi spokojná so zodpovedným prístupom dievčat počas celého sústredenia. Dievčatá absolvovali náročné tréningy, urobili sme veľa práce a napriek menším zraneniam dievčatá posledný deň išli zostavy ako na súťaži. Verím, že sústredenie splnilo stanovený cieľ.“


Karina Danielová

zodpovedná trénerka za úsek