SLOVENSKÁ GYMNASTICKÁ FEDERÁCIA

Aké veľké srdce majú naši športovci ale aj nešportovci?

Pandémia koronavírusu nám dala poriadnu lekciu a táto mimoriadne ťažká situácia preverí ľudskosť v každom z nás. Všetci prechádzame zložitým obdobím kedy sa srdečnosť a ochota pomôcť konečne dostávajú do popredia. Veríme, že na to nikdy nezabudneme! FOTO V OBSAHU ČLÁNKU :)


Predsedníčka gymnastického klubu Elan Prievidza Natália Plevková Svítková začala v Prievidzi s iniciatívou Uši rúško susedovi, v rámci ktorej zadarmo rozdávajú rúška komukoľvek, kto o ne požiada. S partiou skvelých ľudí sa im podarilo zriadiť "rúškomat" kde si môžu ľudia kupovať rúška, dezinfekčné prípravky a podobný sortiment, ktorý krvopotne zháňajú. Píše sa o nich tu: https://myhornanitra.sme.sk/c/22360559/foto-trojica-prievidzaniek-spustila-aktivitu-usi-rusko-susedovi.html

Lili Vilčeková a Terezka Šillerová z ŠK ŠOG Nitra šijú rodine a priateľom rúška! 

Psychická podpora športovcov v týchto zložitých časoch si zaslúži obdiv a pochvalu. Robí tak aj Klub športového aerobiku Nitra, ktorý organizuje pravidelné online klubové tréningy, celoslovenské výzvy, aby v dievčatách udržali súťaživosť. Okrem toho pripravili seminár ala "webinár" s výživovou poradkyňou, ktorého sa zúčastnili rodičia aj deti.

Saška Bašistová z klubu modernej gymnastiky Charm Prešov a zároveň členka reprezentačného družstva SR pomáha svojej babke tak, že jej do domova pre seniorov donesie potrebné a nevyhnutné veci. 

Kajka z TJ Sokol Bratislava je gymnastka telom, srdcom aj RÚŠKOM! 😁 Skvelé Kajka! 🥰

P. Olvecká z Klubu modernej gymnastiky Zvolen sa zapojila do projektu, v rámci ktorého pomáha opatrovať deti zdravotníkom, ktorí sú vzhľadom k aktuálnej pandémii ochorenia COVID-19 vyťažení viac ako inokedy. Hrdinské gesto!

Tréneri zo Slávie UK Bratislava - Zuzka Zvalová v roli hlavnej krajčírky za pomocnej asistencie Martina Zvala šijú NÁDHERNÉ RÚŠKA, ohodnoťte ich sami! :)

Aj SGF sa pridáva a vzorne nás reprezentuje generálna sekretárka Monika Šišková! Šije rúška nielen pre rodinu a blízke okolie, ale aj pre svojich gymnastických kolegov a kolegyne!

Chýbajúce náradie, ktorého Gymnastický oddiel TJ Slávia UK Bratislava nemal dostatok na zapožičanie všetkým svojim gymnastom na domáce tréningy, VLASTNORUČNE VYROBILI Zuzka a Martin Zvaloví za pár peňazí! Svetlo sveta už uzreli 3 hríby na kolá a ďalšie sú vo výrobe. V pláne je aj výroba prenosnej kladiny!