SLOVENSKÁ GYMNASTICKÁ FEDERÁCIA

Koronavírus úradoval ešte pred začiatkom šampionátu

Dnes sa oficiálne začínajú 34. majstrovstvá Európy v športovej gymnastike mužov. V juniorskej kvalifikácii budú slovenské farby hájiť Matej Nemčovič a Oliver Kasala. Obaja reprezentanti dobre zvládli pondelkový pódiový tréning a už o niekoľko hodín ich čaká prvý súťažný štart po ročnej pauze spôsobenej pandémiou Covid-19. 

Stredajšia kvalifikácia je najmä o družstvách, súťažiť  však budú aj jednotlivci. 24 najlepších pretekárov z viacboja postúpi do finále viacboja a 8 najlepších z každého náradia z dnešnej súťaže sa kvalifikuje do finále na náradí. Slováci budú štartovať v poslednom treťom slede, začiatok pretekov je naplánovaný na 16.00 nášho času. 


Ešte pred samotným začiatkom šampionátu museli organizátori riešiť nepríjemné udalosti. Pretestovanie na Covid-19 ukázalo pozitívne výsledky v dvoch tímoch. Do karantény boli okamžite poslaní zástupcovia Azerbajdžanu a Srbska, čo sa odzrkadlilo na konečnom počte súťažiacich. V kvalifikácii sa napokon predstaví 65 pretekárov zo 17-tich európskych štátov.


Všetky dôležité informácie môžete sledovať na oficiálnej stránke podujatia.

Matej NEMČOVČ (foto: z FB EG)

Oliver KASALA (foto: z FB EG)