SLOVENSKÁ GYMNASTICKÁ FEDERÁCIA

Gymnasti v šamorínskej bubline

Slovenská gymnastická federácia zabezpečila pre tri sekcie (ŠGM, ŠGŽ a MG) reprezentačné sústredenie v Karanténnom centre pre vrcholové športy v Šamoríne. Výprava v zložení 40 športovcov, 10 trénerov, 2 fyzioterapeuti a baletka odišla do šamorínskej bubliny vo štvrtok 14.1.2021. Po príchode všetci povinne absolvovali PCR testovanie a následne boli až do obdržania výsledku z testu umiestnení do karanténneho pavilónu.

Od včera 15.1. do 22.1. môžu naplno trénovať a taktiež sa venovať regenerácii pod odborným dohľadom. Líderkou našej výpravy je bronzová medailistka z ME 2020 v Mersine Barbora Mokošová, ktorá už má istú miestenku na OH v Tokiu.

V čase, kedy sú všetky telocvične pre gymnastické športy beznádejne zatvorené, zorganizovala SGF sústredenie tohto rozsahu prvý krát v histórii. Prezident SGF Ján Novák vníma sústredenie ako potrebné. „K organizácii akcie nás priviedol fakt, že už o pár dní zašle SGF definitívne prihlášky na majstrovstvá Európy športovej gymnastiky mužov a žien a taktiež majstrovstvá Európy a juniorské majstrovstvá Európy v modernej gymnastike. Hlavnou úlohou sústredenia je zistiť aktuálnu výkonnosť reprezentantov SR, na základe ktorej sa tieto prihlášky pošlú. Sústredenia sa zúčastňujú aj mladšie ročníky, ktoré sú v príprave na EYOF 2022 v Banskej Bystrici.“


Viac informácií o živote v „šamorínskej bubline":